Rudolf Fischer - firemní detail


logo firmy Rudolf Fischer

Rudolf Fischer

telefon: 725801889

Mateřská škola a jesle Montessori school
Vítejte na stránkách mateřské školy a jeslí, založené na základě pedagogického odkazu Dr. Marie Montessori a Jana Amose Komenského.

V Montessori school nabízíme dětem respektující přístup, bezpečný prostor lásky, tepla a podnětného prostředí, které podporuje jejich celistvý a harmonický rozvoj.


Hodnocení firmy Rudolf Fischer od návštěvníků

Firma doposud nasbírala:
6 Bodů

1 Bod 2 Body 3 Body
Rozšířený popis

Program školy respektuje jedinečnost každé osobnosti a nabízí široké spektrum výchovně vzdělávacích podnětů, které jsou dítěti průvodcem v realizaci jeho individuálních potřeb.

Vedle akademického vzdělání nabízíme dětem, rodičům i sami sobě otevřené dveře zpět do přírody. Návrat k přirozeným, čistým a zdravým kořenům člověka.

V Montessori school se hojně kamarádíme se zvířátky a rostlinami, o které se učíme s láskou a respektem pečovat.

Prostředí naší školy:

Budova naší školy se nachází v nádherném a klidném prostředí rozsáhlého Hostivařského lesoparku (který nabízí dětem veškeré přirozené pohybové a přírodovědné vyžití, které využíváme při výuce), ve vilové čtvrti ulice Nad Úpadem, v blízkosti dětských hřišť a vodní přehrady.

Mateřskou školu navštěvují děti zhruba od 1 do 6 (7) let.

Vstupní šatna umožňuje každodenní přímý kontakt rodičů s personálem školy.

Příchod i odchod dětí ze školy je zcela volný, přizpůsobuje se potřebám rodiny. Rodiče mají volný přístup do školy během celého dne, mohou se po dohodě s učitelkou zúčastnit her i výuky.

Toto uspořádání vytváří rodinné prostředí a od toho také odvíjíme program školy.

PROČ ZVOLIT MONTESSORI ŠKOLKU?
* Jsme mezinárodní školkou s výukou angličtiny.
* Opíráme se o celostní pedagogický odkaz Dr. M.Montessori a J. A. Komenského.
* Vytváříme hřejivé a láskyplné prostředí, které příznivě podporuje přirozený rozvoj dětí.
* Prostory školky se nacházeji v atraktivní lokalitě u rozsáhlého Hostivařského lesoparku.
* Nabízíme široké spektrum odpoledních kroužků a mimoškolních aktivit.
* Stravujeme se v BIO kvalitě a jsme v úzkém kontaktu s přírodou.
* Aktivně spolupracujeme s rodiči formou workshopů, pozorování dětí ve třídě či společného tvoření.
* Podporujeme a pomáháme rodičům v krizových fázích výchovy svých dětí.

 RUDOLF FISCHER - majitel školy/ředitel

Byl po většinu svého života kastelánem a správcem hradů. Je otcem dvou dospělých dětí - dcery a syna, kteří se na těchto hradech narodili a byli vychováni. Ve své další životní etapě se rozhodl založit kvalitní a přirozeně rozvíjející vzdělávací prostředí pro své vnuky, pro které by chtěl být nejenom dobrým dědečkem, ale i vychovatelem. Jeho největším koníčkem je četba, pobyt v přírodě a zdravý životní styl. Dříve se aktivně věnoval horolezectví a létání na sportovních letadlech.

ŠÁRKA VAŘÁKOVÁ - zástupce ředitele/učitelka MŠ

Cesty osudu přivedly Šárku až do nádherné krajiny křivoklátských lesů, kde žije na břehu řeky Berounky a pomalu plní svůj sen o vybudování centra inspirovaný lesními mateřskými školami v Německu, Dánsku, Švédsku a v jiných zemích s využítím prvků Montessori pedagogiky. Své dětství strávila ve společnosti moudré a laskavé ženy, byla to její babička. Díky ní začala již v předškolním věku tíhnout k přírodě, studiu, malování a tvoření všeho druhu. Po ukončení studia na gymnáziu odjela na zkušenou do zahraničí, pracovala v Montessori mateřském centru, kde se poprvé setkala s Montessori pedagogikou a pochopila, že tento způsob výchovy učí přirozeně děti prožít odpovědný život. Po návratu do Čech získala státní jazykovou zkoušku z angličtiny, začala studovat speciální pedagogiku a pracovat jako učitelka angličtiny v jazykové škole. O roku 2005 se naplno věnuje práci s dětmi předškolního věku. Vzhledem k tomu, že je přesvědčená, že ruka je nástrojem ducha a nejsilnější duch je duch tvořivý, aktivně organizuje kreativní práci s dětmi i dospělými prostřednictvím uměleckých kurzů, workshopů a volnočasových aktivit. V rámci své autorské tvorby se věnuje výrobě šperků z přírodních materiálů a pyrografii.

ANDREA KONČÍKOVÁ - asistentka učitele/výuka AJ

Andrea vystudovala biologii s geografií na přírodovědecké fakultě Univerzity Palackého. Absolvovala v Praze kurz Montessori. K práci s dětmi se po různých profesních odbočkách dostala přes hlídání dětí kamarádům a objev, že principy intuitivně nejpřirozenějšího učení dětí jsou shrnuty v metodologii, kterou zpracovala doktorka Montessori.

DANIELA KRULIŠOVÁ - psychoterapeut školky pro děti i rodiče

Daniela je vystudovaná všeobecná zdravotní sestra, pracovala na resuscitačním oddělení a pak na operačním sále. Má kurz masáží, vodoléčby a elektoléčby. Pracovala jako vedoucí sestra. 17 let byla vedoucí masážního a rehabilitačního centra pro zaměstnance Národního divadla. Během sametové revoluce dostala příležitost pečovat o Václava Havla a na několik let se stala jeho osobním terapeutem.
Zajímá se o alternativní medicínu, absolvovala Univerzitu nové doby Milana Calábka, Aromaterapii K. Hádka, REIKI K. Jurgena, reflexní terapii J. Patakyho, kurz kosmetiky pro zdravotní sestry. V SOUČASNÉ DOBĚ SE VĚNUJE KINEZIOLOGII (metoda One brain), PORADENSTVÍ A PSYCHOTERAPII. POMÁHÁ DOSPĚLÝM i DĚTEM. PRACUJE S CELOU RODINOU, PROTOŽE ZDRAVÉ DÍTĚ JE OBRAZEM SITUACE V RODINĚ.

Umístění Rudolf Fischer na Google maps

Kontaktní údaje

Adresa:Nad úpadem 420/31
 14900, Praha 4 - Háje
 (okres Praha hl.m., Praha)
Telefon:725801889
Email:info@montessorischool.cz
WWW:http://www.montessorischool.cz/

 • Rudolf Fischer - 2863
  Rudolf Fischer - 2864
  Rudolf Fischer - 2865
  Rudolf Fischer - 2866
  Rudolf Fischer - 2867
  Rudolf Fischer - 2868

Štítky k službám a produktům

Zařazení v kategorii

Služby a řemesla > Výuka a kurzy
Služby a řemesla
Instituce a organizace > Školy a výchovné instituce
Instituce a organizace
Informace a zábava > Věda a vzdělání
Informace a zábava

Pobočky firmy

Firma Rudolf Fischer má v našem katalogu veden pouze tento záznam.


Komentáře a recenze firmy Rudolf Fischer

K této firmě nemáme žádné recenze ani komentáře, pokud máte s firmou zkušenosti můžete ji ohodnotit

Nový komentář


Opište kontrólní kód pro uložení: