Rekreační středisko Vápenky - firemní detail


logo firmy Rekreační středisko Vápenky

Rekreační středisko Vápenky

telefon: 518 383 045
mobil: 728 570 786

Rekreační a chatová oblast Vápenky  leží na úpatí Velké Javořiny (970m) nejvyššího bodu Chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty na samém pomezí Horňácka v katastru obce Nová Lhota. Toto malebné místo je vyhledáváno zvláště  lidmi, kteří  mají rádi přírodu a turistiku.

Hodnocení firmy Rekreační středisko Vápenky od návštěvníků

Firma doposud nasbírala:
27 Bodů

1 Bod 2 Body 3 Body
Rozšířený popis

V samotné obci se nachází mnoho původních dobových stavení a kolem nepřeberné množství chat a chalup, kam se sjíždí za dovolenou a rekreací lidé téměř z celé republiky. Vápenky i celé okolí je navštěvováno celoročně. Od  jara  do  podzimu pro pěší tůry, houbaření a cykloturistiky, v zimě si přijdou na své vyznavači bílé stopy. Horňácko je rázovitý kout naší republiky s mnohaletými folkorně-kulturními zvyklostmi a velmi pohostinými lidmi. Kdo k nám zavítá  koncem července, bude mít možnost shlédnout známou folklórní akci a sice Horňácké slavnosti v nedalekém městě Velká nad Veličkou. Samotný  areál rekreačního střediska skýtá poměrně velké kulturní a sportovní vyžití. Jsou zde pořádány diskotéky, country večery, besedy u cimbálu, grilování rybích a vepřových specialit, možnost táboráku a další společenské, kulturní a zábavné akce. Můžeme zajistit projížďky v kočáře taženém koňmi a tenis na nedalekém kurtě. Pro milovníky rybaření je přímo v areálu vybudovaný průtočný rybník s nasazenými kapry a pstruhy. Interiér hlavní budovy překvapí stylově zařízenou restaurací a barem s tanečním parketem. Novinkou je vinný sklep. Stravování je zajištěno formou polopenze nebo plné penze. Jídelní lístek obsahuje řadu místních i dalších specialit. Naše středisko nabízí cenově velmi příznivé ubytování na Horňácku. K dispozici jsou 4 a 6 ti lůžkové pokoje v hlavní budově, 4 lůžkové chatky nebo možnost ubytování ve vlastních stanech a karavanech. Mimo rekreaci nabízíme možnost konání svateb, oslav, školení, soustředění, podnikových banketů, škol v přírodě, možnost lyžařského výcviku atd. Zkrátka, kdo jednou navštíví Vápenky pod Javořinou, může si být jist, že to nebude návštěva poslední.     

CESTOVÁNÍ  PO  HORŇÁCKU

Bílé  Karpaty  jsou  doslova  rájem pro milovníky horské cykloturistiky. Je zde mnoho velmi dobře značených tras. Jedna taková trasa vede z Vápenek krásnou lesní přírodou ke Kamenné bůdě, kde se rozděluje k různým cílům. Hojně využívaná trasa pro pěší turistiku je tzv.výšlap na Javorinu neboli Javorinská naučná stezka. Po předchozí domluvě je možné tyto i všechny další cyklotrasy absolvovat s doprovodem.

CHRAŇTE PŘÍRODU !!!
Vážení návštěvníci, prosíme Vás, chovejte se k zdejší přírodě jako ke svému vlastnímu domu. Není nic krásnější než pohled na čistou, nezaneřáděnou krajinu od igelitových sáčků , umělých flašek a podobně. Neváží tolik, lehko je odneseme zpátky do kontejneru. Uchovejme tuto čistotu nejen pro sebe ale hlavně pro budoucí generace. Za všechny místní i návštěvníky Vám děkujeme.

17 prosince 2005 jsme ve spolupráci s Vinařstvím Pavel Hruška z Blatnice otevřeli nový vinný sklep. Za doprovodu cimbálové muziky bylo obzvlášť veselo , všichni se dobře bavili. Sklep má kapacitu do 50-ti míst (autobus), po předchozí domluvě je možno zajistit ubytování, stravování a besedu u cimbálu. Nabízíme více než 25 druhů vín ( jakostní, ročníková, přívlastková) za překvapivě nízké ceny. Navíc při nákupu 5ti lahví vína dostanete šestou láhev zdarma. V případě většího počtu účastníků je možné provést řízenou degustaci s výkladem.

Umístění Rekreační středisko Vápenky na Google maps

Kontaktní údaje

Adresa:Nová Lhota 244
 69674, VELKÁ NAD VELIČKOU
 (okres Hodonín, Jihomoravský kraj)
Telefon:518 383 045
Mobil:728 570 786
Fax:518 383 045
Email:vapenky@cmail.cz
WWW:http://www.vapenky.webz.cz
WWW:http://www.rsvapenky.cz

 • Libor Klimek - 2828
  Libor Klimek - 2829
  Libor Klimek - 2830
  Libor Klimek - 2831
  Libor Klimek - 2832
  Libor Klimek - 2833

Štítky k službám a produktům

Zařazení v kategorii

Cestování a pohostinství > Chaty a chalupy
Cestování a pohostinství
Cestování a pohostinství > Rekreační střediska
Cestování a pohostinství > Restaurace

Pobočky firmy

Firma Rekreační středisko Vápenky má v našem katalogu veden pouze tento záznam.


Komentáře a recenze firmy Rekreační středisko Vápenky

K této firmě nemáme žádné recenze ani komentáře, pokud máte s firmou zkušenosti můžete ji ohodnotit

Nový komentář


Opište kontrólní kód pro uložení: