Petr Rys, Alukola a tuning - firemní detail


logo firmy Petr Rys, Alukola a tuning

Petr Rys, Alukola a tuning

telefon: 564 034 976

Alukola a tuning

V dnešní době je pro mnoho lidí, důležité, aby se jejich auto v něčem lišilo od ostatních, proto si svá auta upravují podle svých představ a své úpravy často předvádí na tuningových srazech.

Hodnocení firmy Petr Rys, Alukola a tuning od návštěvníků

Firma doposud nasbírala:
3 Body

1 Bod 2 Body 3 Body
Rozšířený popis

Důležitým prvkem v tuningu jsou hliníkové disky kol, které nahrazují nevzhledné plechové disky. Alu kola dokážou změnit vzhled vozu téměř k nepoznání.

Alu disky kol mají tu výhodu, že jsou pevnější, než disky plechové, další výhodou je, že jsou mnohem lehčí. To má pro provoz automobilu mnohé výhody. Lehčí kolo totiž snižuje celkovou neodpruženou hmotu, což se pozitivně projeví na jízdních vlastnostech vozu. Pokles setrvačných sil rotujícího kola rovněž zajišťuje vyšší dynamiku akcelerace i brzdění.Pokud chceme provést tuning auta, jeho vzhled podtrhnou kola co nejširší, s co nejnižším profilem pneumatiky. Pokud však chceme autu dopřát širší kola, měli bychom dbát na to, abychom na vozidlo dali disky pro tento typ vozidla schválené. Mnohdy se na auta dávají disky širší a majitelé aut pak mají problémy při technických kontrolách. To, jaké disky a pneumatiky jsou schválené pro daný typ vozidla, najdeme v technickém průkazu vozidla.Širší pneumatiky zajistí větší styčnou plochu s vozovkou. Větší styčná plocha snižuje riziko prokluzu při akceleraci a snižuje riziko smyku při intenzívním brzdění. Široká kola však mají i své nevýhody. Široké pneumatiky, hlavně na zadní nápravě, se na vnitřní straně více opotřebovávají, jelikož při průjezdu ostrou zatáčkou je dost značný rozdíl v rychlostech na vnitřní a vnější straně pneumatiky. Další nevýhodou je větší riziko aquaplainingu. Tím však už odcházíme od tématu alu kol, proto se k němu nyní vrátíme tím, že uvedu několik nejvýznamnějších výrobců alu kol.

Mezi nejvýznamnější výrobce patří AEZ, Alkatec, BBS, Benet, Dezent, Dotz, Enzo a Inter Action. To je však jen stručný výčet, výrobců je mnohem více.

Na výběr je mnoho různých typů a barevných provedení alu kol. Někteří lidé při výběru disků kol preferují disky v barvě hliníku, s patřičnými povrchovými úpravami, druzí zase preferují alu kola s chromovým povrchem, a další preferují alu kola v kombinaci černé barvy a barvy hliníku. Každému autu sluší něco jiného a záleží jen na jeho majiteli, jaká kola si nasvé auto dá. Kovové lustry vypadají velmi elegantně.


Umístění Petr Rys, Alukola a tuning na Google maps

Kontaktní údaje

Adresa:Sadová 368
 26727, LITEŇ
 (okres Beroun, Středočeský kraj)
Telefon:564 034 976
Mobil:737 233 276
Fax:233 200 985
Email:info@e-alukola.cz
WWW:http://www.e-alukola.cz

Štítky k službám a produktům

Zařazení v kategorii

Auto, Moto a doprava
Auto, Moto a doprava > Autodoplňky

Pobočky firmy

Firma Petr Rys, Alukola a tuning má v našem katalogu veden pouze tento záznam.


Komentáře a recenze firmy Petr Rys, Alukola a tuning

K této firmě nemáme žádné recenze ani komentáře, pokud máte s firmou zkušenosti můžete ji ohodnotit

Nový komentář


Opište kontrólní kód pro uložení: